top of page

Autosalona viedais apgaismojums

Updated: Oct 26, 2023

Amserv Motors Toyota autosalonā Rīgā, Krasta ielā 3 ir ieviests ADDO Energy izstrādāts viedā apgaismojuma risinājums. Salonā izstādītās automašīnas ir izgaismotas kā telpiski objekti, pretstatā standarta apgaismojuma risinājumam, kas tiek realizēts tikai horizontālā plaknē. Turklāt, objektā izvēlēto gaismekļu optika un notēmējums saudzē redzi, ļaujot apmeklētājiem pilnībā nodoties salona piedāvājuma iepazīšanai un sava topošā spēkrata izvēlei.


Jaunajiem gaismekļiem ir pilnībā automātiska dimmēšana sistēma, kas pielāgota autosalona darba laikam un dabiskās gaismas intensitātei. Esam ieviesuši arī pavisam jaunu risinājumu - nakts laikā apgaismojums darbojas īpašā režīmā, kas pievērš garāmbraucēju uzmanību, vienlaikus patērējot minimālu enerģijas daudzumu.


Risinājums, kas izmanto dabiskās gaismas efektu


Projekta pirmajā etapā ADDO Energy piedalījās cenu aptaujā, kuras ietvaros bija jāizstrādā jauns viedā apgaismojuma risinājums atbilstoši šādiem nosacījumiem:

  1. Panākt elektroenerģijas patēriņa samazinājumu.

  2. Uzlabot griestu vizuālo kopskatu.

  3. Radīt patīkamu sajūtu telpas apmeklētājiem.

Veicot objekta apskati, novērojām vērienīgu dabiskās gaismas efektu no logiem, kas sniedzas no grīdas līdz griestiem 6 metru augstumā, kā arī jumta logiem. Dažādi zinātniski pētījumi liecina, ka dabiskā gaisma pozitīvi ietekmē cilvēka labsajūtu un uzlabo produktivitāti, tāpēc papildus klienta definētajiem uzdevumiem nolēmām sagatavot arī otru piedāvājumu risinājumam, kurā īpaša uzmanība tiktu pievērsta tieši dabiskās gaismas efektam.


Viena no klienta izvirzītajām obligātajām prasībām bija risinājuma ekonomiskais pamatojums un sasniedzams atmaksāšanās laiks. Tas mūs pamudināja izpētīt, kādus potenciālos ieguvumus sniedz daylight harvest funkcija jeb gaismekļu darba jaudas samazināšana proporcionāli dienas gaismas intensitātei.


Objekta 3D datormodelis uzrādīja vērienīgu elektronerģijas ietaupījuma potenciālu, kas samazinātu gaismekļu darba slodzi un paildzinātu apgaismojuma sistēmas ekspluatācijas laiku. Aprēķinātais ietaupījums īsā laikā nosedz daylight harvesting funkcijas ieviešanas izmaksas. Turklāt, ņemot vērā, ka paredzamais sistēmas ekspluatācijas periods ir vismaz 16 gadi, kopējais klienta ieguvums ir daudz lielāks.

Attālināta vadība un ērta gaismekļu novietojuma pielāgošana


Daylight harvest sistēmai ir arī citas priekšrocības, piemēram, apgaismojuma vadība no mobilās lietotnes, kas ļauj monitorēt un regulēt apgaismojumu attālināti. Amserv Motors novērtēja šo mūsu risinājumu, un izvēlējās to ieviest savā autosalonā, aizstājot veco apgaismojuma sistēmu, kuras jauda bija 15.8 kW, ar modernu viedā apgaismojuma risinājumu, kura pilnā jauda ir vien 6 kW.


Īstenotajam risinājumam ir universāla sliežu sistēma, kas to padara ērti pielāgojamu dažādām vajadzībām. Piemēram, ja tiek mainīts telpas iekārtojums, apgaismojuma sistēmas elementus var bez sarežģījumiem pārvietot un pielāgot jaunajiem apstākļiem. Šī funkcionalitāte samazina laika un citu resursu patēriņu, nodrošinot patiesu risinājuma ilgtspēju.


Ne mazāk svarīgi bija panākt, ka risinājums vizuāli iekļaujas telpas interjerā, tāpēc, piemeklējot sliedes un prožektorus, aizstājām pie baltajiem griestiem piestiprinātos pelēkos alumīnija elementus ar baltiem, un piemeklējām atbilstošus elementus arī autosalona metāliskajām interjera detaļām.


Jaunais viedā apgismojuma risinājums ir radīts, lai sniegtu patīkamu pieredzi autosalona apmeklētājiem un darbiniekiem.80 views0 comments

Opmerkingen


bottom of page